Site icon Sigdes.pl

System Informacji i nowe tablice adresowe w Kaliszu

Tabliczka adresowa w Kaliszu poza obszarem Śródmieścia

Tabliczka adresowa poza obszarem Śródmieścia

Kaliski System Informacji Miejskiej

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji kontynuuje prace zmierzające do wprowadzenia jednolitego systemu oznaczeń na całym obszarze miasta. W zeszłym roku, na zlecenie MZDiK, Koncepcję Systemu Informacji Miejskiej w Kaliszu przygotowało wrocławskie biuro projektów Linia s.c. Obecnie przygotowywana jest szczegółowa dokumentacja techniczna oznakowania 9 (Czaszki, Dobro, Kaliniec, Rogatka, Rypinek, S. Sulisławice Kol., Widok, XXV-lecie, Zagorzynek) spośród 26 obszarów miasta. Kolejność wynika ze współfinansowania zadania z budżetów obywatelskich tych osiedli. System obejmuje drogowskazy dla kierowców i pieszych, informatory na przystankach, tablice informacyjne zawierające plany, opisy i fotografie najcenniejszych zabytków i atrakcji, tablice z nazwami ulic, mostów i rzek oraz tablice adresowe w Kaliszu.

Zgodnie z wskazaniami sondy internetowej system został zaprojektowany w dwóch wersjach plastycznych: podstawowej, tj. biało-niebiesko-czerwonej do stosowania poza obszarem Śródmieścia i wersji dedykowanej Śródmieściu w tonacji biało-brązowej.

Elementy SIM Kalisz w obszarze Śródmieścia

Tablice adresowe w Kaliszu

Właściciele posesji prywatnych, którzy w zgodzie z obowiązującymi przepisami muszą oznakować swoje nieruchomości, również mogą skorzystać z przyjętych wzorów i technologii. Dzięki temu poprawi się wystrój przestrzeni publicznej, a osoby poszukujące tych informacji łatwiej dotrą do celu. Nawiązująca do flagi miasta forma graficzna tablic, poprzez zawarcie „ostrego” akcentu wizualnego – czerwonego pola – ułatwia wyłowienie elementów SIM z otoczenia.

Tabliczka adresowa w obszarze Śródmieścia
Tabliczka adresowa poza obszarem Śródmieścia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W systemie przyjęto dwa typy wielkości tablic i związane z nimi rozwiązanie konstrukcyjne. Typ 1 – tablice z cyfrą numeru porządkowego o wysokości 90 mm – tablica podstawowa w ramce oraz typ 2 – tablice z cyfrą numeru porządkowego o wysokości 180 mm – tablica płaska do stosowania w przypadku posesji znacznie oddalonych od ulicy.

Moduły tablic adresowych w SIM Kalisz

Treść tabliczki, poza numerem posesji, uzupełnia nazwa ulicy oraz nazwa zarządcy/właściciela nieruchomości lub oznaczenie lokali dostępnych z danej klatki schodowej. Rysunki szczegółowe kolorystyki i rozmieszczenia treści można pobrać tu: tabliczka adresowa w Śródmieściu i tabliczka adresowa poza Śródmieściem.

Tablice adresowe w Kaliszu zaprojektowano w technologii odblaskowej. Lico tablic (strona z treścią) wykonane jest w postaci nadruku cyfrowego na drogowej folii odblaskowej pierwszego typu z dodatkowym zabezpieczeniem treści przed starzeniem pod wpływem promieniowania UV specjalnym laminatem. Rozwiązanie to poza atrakcyjnym wyglądem gwarantuje wieloletnie użytkowanie.

Elementy SIM Kalisz poza obszarem Śródmieścia
Exit mobile version